Matau Kitaip

Matau Kitaip

Socialinis Projektas – Atverk Akis
Fondas MATAU KITAIP

 

Vaikai, turintys regėjimo NE-GALIĄ, MATO. Tik KITAIP.

Jie mato lytėdami, girdėdami, uosdami, ragaudami ir jausdami…
Neregiams vaikams yra sudėtinga prisitaikyti prie reginčiųjų sukurto pasaulio. Bet jie nori jaustis tokie kaip ir jų regintys draugai. Nori bėgioti, juoktis, bendrauti, tobulėti, būti laimingi ir mylimi. Įvairios priemonės ar dėmesys praskaidrintų jų gyvenimą ir leistų suprasti, kad mums svarbi jų ateitis.
Mūsų palaikymas neregiams ir silpnaregiams vaikams bei tėvams suteiktų stiprybės ir pasitikėjimo judėti į priekį, padėtų ugdyti jų gabumus ir leistų džiaugtis vaikyste.

2016 metų Kalėdinis projektas „Atverk Akis” išsivystė į labdaros ir paramos fondą regintiems ir neregiams „Matau Kitaip”. Projekto (o dabar ir fondo) TIKSLAS – pagerinti neregių vaikų gyvenimus bei išpildyti jų svajones.

Ekovalstybė prisidėjo prie projekto, fondo įkurimo ir vaikų svajonių įgyvendinimo.
Apie projektą ir fondo veiklą galima pasižiūrėti ir prisidėti čia – www.mataukitaip.lt

Štai ką rašo žiniasklaida apie projektą ir fondą…

Šią savaitę pirmuosius žingsnius žengė naujas labdaros ir paramos fondas „Matau kitaip“ – Klaipėdoje startavo regos negalią turinčių vaikų bendruomenei skirtas socialinis projektas „Atmerk akis“, prie kurio prisideda ir dienraštis „Vakarų ekspresas“.

Akcijos sumanytojai tikisi dar iki šių švenčių įgyvendinti glėbį kitaip pasaulį reginčių ir patiriančių vaikų svajonių ir suburti kilniam tikslui neabejingus bendraminčius.

Jaudinančios vaikų svajonės

13-metė Urtė regos neteko būdama ketverių, po persirgtos vėjaraupių infekcijos. 10 metų Gustas nebemato nuo aštuntojo gyvenimo mėnesio – regėjimą jis prarado po sudėtingos auglio šalinimo operacijos. Dvylikametė Saulė Aušrinė būdama ketverių neteko mamos ir gyvena vaikų globos namuose. Regos negalią nuo gimimo turinti mergaitė svajoja apie kalbantį mobilųjį telefoną, kuris leistų jai rašyti žinutes ir bendrauti su tėčiu, gyvenančiu kitame mieste.

Tai – tik keli vaikai iš visų tų, kuriems teko dalia pasaulį patirti kitaip. Jau ne vienus metus regos negalią turinčių vaikų likimais ir jų gyvenimo skaidrinimu besirūpinanti leidėja ir verslininkė Eglė Jokužytė šiais metais pasiryžo į savo misiją įtraukti ir daugiau bendraminčių.

„Įkurdama fondą „Matau kitaip“ noriu sudaryti sąlygas regos negalią turinčių vaikų gyvenimo palengvinimui ir jų svajonių įgyvendinimui. Tų svajonių daug, jos įvairios, kartais paprastos, kartais labai jaudinančios, bet pasistengus – įgyvendinamos, – sakė moteris. – Vaikai nori ir įvairių dalykų, kurie palengvintų jų gyvenimą – kad ir vibruojančių akinių, kurie padeda laisviau judėti aplinkoje, ir patirčių, kaip šuolis parašiutu.“

Anot jos, prie fondo veiklos ir jo pradžią žyminčios šventinės akcijos „Atmerk akis“ kviečiami prisijungti tiek privatūs asmenys, tiek įmonės, organizacijos ar savanoriai.
Plačiau – VAKARŲ EKSPRESO STRAIPSNIS

Nuo gruodžio 12 d. Klaipėdoje startavo į regos negalią turinčių vaikų bendruomenę nukreiptas socialinis projektas „Atmerk akis“. Juo pirmuosius žingsnius į gerus darbus žengia naujas labdaros ir paramos fondas „Matau kitaip“. Akcijos sumanytojai tikisi jau iki šių švenčių įgyvendinti glėbį kitaip pasaulį reginčių ir patiriančių vaikų svajonių ir suburti kilniam tikslui neabejingus bendraminčius. Skaitykite Delfi

 

Gruodžio pradžioje pirmuosius žingsnius žengęs labdaros ir paramos fondas „Matau kitaip“, Klaipėdoje įgyvendinantis regos negalią turinčių vaikų bendruomenei skirtą socialinį projektą „Atverk akis“, džiaugiasi, kad pavyko suburti kilniam tikslui neabejingus bendraminčius ir jau įgyvendinti kai kurias kitaip pasaulį reginčių ir patiriančių vaikų svajones.

„Vaikai, neregintys akimis, mato širdimi, savaip jaučia pasaulį. Tokie pasaulinio garso žmonės kaip Styvas Vonderis ar Rėjus Čarlzas savo asmeniniu pavyzdžiu, tikėjimu ir sunkiu, tačiau mylimu, kasdieniu darbu paliudijo, kad regėti akimis nėra išskirtinis pranašumas šiame gyvenime. Daug svarbiau tikėti, mylėti ir kantriai bei nuoširdžiai siekti savo svajonės, sėjant gėrį ir harmoniją aplinkinių gyvenime – nesvarbu, kokiais būdais ar formomis“, – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Tad neregintiems vaikams jis linki svajoti dar labiau ir plačiau bei drąsiau, „nes tie, kurie regi kasdienybę, dažnai pamiršta savo vidinį pasaulį, pamiršta svajoti ir gyventi vardan savo svajonės“.

„Jūs esate pranašesni už tuos, kurie regi, bet nemato, nesupranta, ką mato… Susikurkit savo svajonę ir siekit jos, nesvarbu, kas benutiktų – tai vienas iš nedaugelio dalykų, įprasminančių gyvenimą šiame pasaulyje. Svajonės iš jūsų niekas neatims, ji visada yra ir bus neatsiejama jūsų dalimi“, – linkėjo Klaipėdos meras.

Savo ruožtu fondas „Matau kitaip“ džiaugiasi jau galintis informuoti, jog Ramunė Šidlauskaitė kartu su Lietuvos žmonių su negalia sąjunga ir instruktoriumi Vytautu Gustaičiu ir Marijampolės aeroklubu „Skydive LT“ padovanojo Hermiui jo išsvajotą šuolį parašiutu. Saulei Aušrinei „Samsung Lietuva“ padovanojo mobilųjį telefoną, kuriuo ji galės kalbėtis ir susirašinėti su kitame mieste gyvenančiu tėtuku. Reinoldui vibruojančius akinius padovanojo „Western Union“ kolektyvas. Urtei spalvų atpažinimo priemonę padovanos pats fondas iš jau surinktų lėšų. Gustui specialų planšetinį kompiuterį padovanojo „Topocentras“. Netrukus norimo sėdmaišio sulauks ir Dominykas – jei neatsirastų kas jį padovanos, fondas dovaną nupirks iš surinktų lėšų.

Norintieji prisijungti prie socialinės iniciatyvos „Atverk akis“ tą gali padaryti keliais būdais.

Apsilankius tinklapyje www.mataukitaip.lt galima dovanų nupirkti vieną iš naujausių ir gražiausių knygų Lietuvoje „Sparnuotosios raidės“ ir taip 20 eurų prisidėti prie projekto.

Antras būdas – sudaryti paramos sutartį su fondu. Trečiasis – tiesiogiai prisidėti prie svajonių įgyvendinimo tinklapyje paaukojus 5, 25 Eur ar savo nurodytą sumą.

LINKĖJIMAS. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas neregintiems vaikams linki svajoti dar labiau ir plačiau bei drąsiau, „nes tie kurie regi kasdienybę, dažnai pamiršta savo vidinį pasaulį, pamiršta svajoti ir gyventi vardan savo svajonės“.

2019-02-12T23:17:20+00:00