Atgal į GAMTĄ

Atgal į GAMTĄ

Ekologiška akcija – ATGAL Į GAMTĄ

 

VŠĮ Ekovalstybė nuo 2007-tų metų organizuoja ekologiškas-švietėjiškas akcijas –  ATGAL Į GAMTĄ. Akcijos dažniausiai yra sąmoningumo kėlimo, švietimo ir malonaus pabuvimo su šeima gamtoje renginiai, tuo pačiu susitvarkant savo aplinką (pajūrį, paežerę, mišką, parką ar pan.)

Akcijos dažniausiai vyksta pavasariais, kai ateina laikas susitvarkyti aplinką po žiemos…

Štai ką rašo žiniasklaida apie Ekovalstybės organizuojamus ekologiškus renginius…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gegužės 1 dieną atliekų tvarkymo čempionatu ir tinklinio varžybomis II Melnragės paplūdimyje baigėsi VšĮ“ Ekovalstybė“ surengta pavasario akcija „Atgal į gamtą„.

„Akcijos rezultatų iki galo mes dar neišsiaiškinome. Ar ji buvo prasminga, matyti iš to, kaip akciją palaikė ir kaip noriai joje dalyvavo klaipėdiečiai“, – sakė „Ekovalstybės“ įkūrėjas Dalius Viršilas. Kita vertus, akcijos organizatoriams rezultatai nėra tokie svarbūs, ir jie nebuvo užsibrėžę kažin ką pasiekti – kur kas svarbiau, kaip keičiasi miestelėnų sąmoningumas ir ar daugėja žmonių, norinčių gimtąjį savo miestą padaryti švarų.“

„Padedant „Vakarų ekspresui“, vyko akcijos ir žaidimai, susiję su gamtosauga: SMS žinutėmis skaitytojai siuntė atsakymus į klausimus, kaip, per kiek laiko gamtoje suyra tam tikri daiktai ir medžiagos“, – priminė Dalius.

Viena labiausiai pasisekusių akcijos dalimi jis laiko piliečių įsitraukimą į gamtos teršimo fiksavimą tuos neigiamus reiškinius filmuojant ir fotografuojant. Bene labiausiai „įsimintini“ užfiksuoti reginiai akcijos rengėjams ir už juos balsavusiai komisijai pasirodė „vaizdelis“ Šilutės ligoninės teritorija – vaikų žaidimo aikštelėje išbarstyti švirkštai. O Klaipėdoje – akimis sunkiai aprėpiamas šiukšlynas aplinkui buvusią Odos ir venerinių ligų ligoninę.

„Labai jau prišiukšlinti mūsų paplūdimiai, net širdį skaudėjo žiūrint į tas nuotraukas“, – sakė VšĮ „Ekovalstybė“ direktorė Rūta Viršilienė. Daugiau – Vakarų Eksprese

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Žmogus pats atsakingas už savo gyvenimą ir aplinką, kurioje gyvena. Akcija „Atgal į gamtą“ paprasčiausiai yra parodymas žmonėms, ką mes turime šalia – nuostabią gamtą. Ir nereikia prisigalvoti dirbtinių pramogų, be saiko apsipirkinėti prekybos centruose arba, dar blogiau, rūkyti ar gerti svaigalus, elgtis destruktyviai,“ – sakė pokalbininkas.

D. Viršilas paragino būti atsakingus už savo veiksmus ir pasirūpinti šalia esančiais. Akcijos dalis yra skirta edukacijai, visuomenės švietimui. Kita – kviesti šeimas į gamtą, prieš jai atbundant, atiduoti duoklę – tausoti, švarinti ir paskatinti kitus. „Malonu pastebėti, kad pajūris daug švaresnis, negu prieš keletą metų. Jį valyti imasi įmonių kolektyvai, mokiniai, o kartu gludinasi ir žmonių tarpusavio santykiai“, – sakė jis.

„Nereikės lozungų, didelių akcijų nei talkų, jeigu kiekvienas sutvarkysim savo aplinką. Teršdami gamtą, teršiame save. Dalis žmonių yra nesąmoningi ir abejingi, jiems atrodo, kad jų šiukšles iškuops kažkas kitas. Kaip galvojame, kaip elgiamės, tokie ir esam. Reikia susimąstyti apie jau padarytą žalą gamtai ir pasekmes. Jeigu esame ne gamtos griovėjai ir teršėjai, jeigu pasirūpiname, kur dėsime atliekas, jau yra gerai“, – sakė jis. Vakarų Eksperso Straipsnis

čia.

Vieni pirmųjų dalyvauti VšĮ „Ekovalstybė“ rengiamoje pavasario akcijoje „Atgal į gamtą“ užsiregistravo Klaipėdos universiteto studentų sąjungos (KUSS) komanda.

„Mes, studentai, jau seniai mėginame Klaipėdą paversti gražesniu, švaresniu miestu, savanoriškai rinkdami atliekas. Be to, mes norime būti visuomeniški ir stengiamės aktyviai dalyvauti įvairiose akcijose, rodome pavyzdį kitiems“, – sakė KUSS narys Modestas Dromantas.

Jo nuomone, reikia skatinti tokį visuomenės požiūrį, kad kiekvienas žmogus susimąstytų, kad neturime teisės šiukšlinti, mėtyti kur papuola skardinių ar nuorūkų ir kam kitam palikti sutvarkyti aplinką.

Kol kas KUSS gamtos tvarkytojų komandoje yra septynetas narių, bet tikimasi, kad jų daugės. Šiuo metu studentai rengiasi fotografuoti įmones, kurios labiausiai teršia pajūrį, atlikti tyrimus, kurių rezultatus pristatys „Ekovalstybei“ ir „Vakarų ekspresui“.

„Turime planų bendrauti su medelynais ir sodinti medelius. Jau esame nusižiūrėję išdegusio Smiltynės miško vietas, kurias reikėtų atgaivinti naujais sodinukais. Sumanymų turime išties daug, esame sklidini ryžto ir tikimės, kad mūsų ekologinės idėjos plis, prie mūsų prisijungs visi fakultetai“, – sakė KUSS prezidentė Eglė Stankevičiūtė. Visas Straipsnis Vakarų Eksprese čia

Jau kitą savaitę, gegužės 1 dieną, II Melnragės paplūdimyje vyks VšĮ „Ekovalstybė“ rengiamos akcijos „Atgal į gamtą“ atliekų tvarkymo čempionatas. Prie akcijos sutiko prisidėti ir „Nesė Group“ valdybos pirmininkas Kazys Paulikas, kuris sako, jog mes visi turime kariauti su gamtos teršėjais – ir žodžiu, ir tokius įvykius filmuoti, fotografuoti, ir auklėti sektinais savo darbais.

Kodėl jūs panorote dalyvauti akcijoje „Atgal į gamtą„?

Pabendravau su VšĮ „Ekovalstybė“ įkūrėju Daliumi Viršilu, jo idėja pasirodė labai graži, ir aš manau, kad privalau prisijungti ir dalyvauti. Mums visiems reikia žalio ir švaraus miesto, turime dėl to pasistengti.

Ekologija susirūpinote dar prieš šią akciją?

Iš tikrųjų visada su partiečiais mes dalyvaujame talkose. Ir praėjusį šeštadienį Melnragėje rinkome šiukšles, ir maloniai nustebino, kad pririnkome tiek daug maišų, nestigo entuziazmo nei veržlumo. Manau, ekologiško miesto idėja patrauks ir daugiau žmonių, ir mes ne tik per talkas apsirinksim šiukšles, bet ir aplinkui, savo kieme. Daugiau – Straipsnis VE.LT

2019-02-12T23:17:37+00:00